موضوع مقاله

رنگ های تیفانی در طراحی داخلی و نما

ورود به فضاهایی آکنده از رنگ های سبزآبی مثل تیفانی، آبی فیروزه ای، آکوامارین و کله غازی اغلب به سرعت باعث آرامش میشود چرا که تداعی کننده اقیانوس ها است، برای هرکس بارها پیش آمده که قبل از خواب برای فراموشیِ برنامه روزهای پرمشغله و نگرانی ها به آن ها فکر کرده باشد.این رنگ ها به هرکجا پاشیده شوند موجب تحول و تسلی خاطر میشوند چه در اتاق خواب چه آشپزخانه چه در حمام و ... پی بردن به همین موضوع موجب شده که بسیاری ازافراد برای بازسازی منزل خود به این رنگ ها روی آورند.
استفاده از رنگ تیفانی و رنگ های مشابه آن نیاز به جسارت دارد اما باید در نظر داشت استفاده نادرست از رنگ آبی در فضاهایی همچون اتاق خواب میتواند موجب بیخوابی شود برای همین ظرافت در طراحی حکم میکند طیف های کم رنگ تر، به طور کاملا علمی و با در نظر گرفتن اصول روانشناسی در طراحی دکوراسیون داخلی به کاربرده شود.
در طراحی داخلی نئوکلاسیک امروزه برای ترکیب این رنگ ها از چوب های فندقی و یا طلایی بسیار استفاده میشود اما در طراحی های  داخلی مدرن از ترکیب آن ها با رنگ های مکمل همچون زرد، نارنجی و خردلی رواج بیشتری دارد. همچنین برای طراحی نمای ویلاها در مناطق گرم سیر و ساحلی از این رنگ ها استفاده میکنند تا با محیط خود هماهنگی داشته باشد.

جدیدترین مقالات