دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

اهمیت طراحی داخلی

همیشه بحث در مورد تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی وجود داشته است. این بحث ها بر روی خطوط مبهمی است که نقش و مسئولیت های هر حرفه را تعریف می کند: در کدام زمان طراحی داخلی فضا پایان و معماری آغاز می شود و بالعکس؟در چند دهه گذشته از جمله عواملی که باعث افزایش ابهام این عناوین شده میتوان به بهبود آموزش طراحی داخلی اشاره کرد. این امر به نوبه خود دامنه حرفه را افزایش داده و بسیاری از طراحان داخلی را با جنبه های معماری و فنی طراحی رو به رو و کمتر با جوانب تزئینی، تجهیز مبلمان درگیرکرده است.بنابراین، بسیاری از دوره های طراحی داخلی ،عناوین مدارک درجه های خود را به معماری داخلی تغییر دادند تا دقیق تر آنچه را پوشش می دهند بازتاب دهند. این دوره ها همچنان محبوبیت زیادی را تجربه می کنند و تعداد زیادی از طراحان معماری باهوش را آموزش و معرفی می کنند و در نتیجه مرز بین طراحی و معماری داخلی از بین رفته است.در اینجا ما تلاش کردیم نقش ها و مسئولیت های مختلف این حرفه ها را توضیح دهیم.

تعریف طراح داخلی

به طور جدی، معماری داخلی یک موضوع است و نه حرفه. تعیین اصطلاح "معمار" محافظت شده است (مانند دکتر) و نمی تواند توسط کسی که دارای مدارک خاص و اعتباربخشی نیست استفاده شود. در حال حاضر افزایش دامنه معماری داخلی و مسئولیت های طراحان داخلی موجب پیشرفت تکنولوژی طراحی و بهبود آموزش شده است. تدریس عناصر تکنیکی ساختاری ساختمان ها است که خطوط بین معماری و طراحی داخلی را پررنگ می کند. وظیفه هر یک از دو طراح داخلی متفاوت ممکن است به شدت متفاوت باشد. چون ممکن است در کار یکی از آن ها بیشتر دکور، مبلمان و پروژه های کوچک مهم باشد ولی دیگری بیشتر درگیر پروژه های بزرگترِ مربوط به مهارت های فنی، هنری و زیبایی شناختی  باشد. دومی بیشتر محتمل خواهد بود که معماری داخلی را مطالعه کرده باشد. تمرین معماری داخلی نیاز دارد طراحان تقریبا همه چیز را با ساخت فضای داخلی که بقای انسانها را شامل می شود در نظرگیرند، از جمله جنس مواد، نازک کاری، نیازهای برق، لوله کشی، روشنایی، تهویه، ارگونومی و استفاده هوشمند از فضا. طراحان داخلی در معماری داخلی معمولا در همه مراحل ساخت و ساز از پلان های اولیه گرفته تا رسیدن به نازک کاری حضور دارند. نیازهای در حال تغییر جامعه مدرن، نقش طراح داخلی معماری را به طور فزاینده ای برجسته ساخته است. در پروژه های بازسازی و طراحی داخلی، پوسته دوباره طراحی شده اما ساختار اصلی ساختمان باقی می ماند. این نوع پروژه های نوسازی و بازسازی ساختمان در قلمرو واقعی معماری داخلی قرار می گیرند. به زبان ساده طراحی داخلی ساختمان بیشتر مربوط به هنر در فضای ساختمان است اما معماری داخلی علمی تر است.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی صرفا مربوط به زیبایی شناسی در ساختمان است، از جمله طرح های رنگی، مبلمان و کارهای هنری. آنها در عمل درگیر طراحی هنری و کمتر در مواجهه با علم هستند. دکوراسیون داخلی توجهی به طراحی ساختار ساختمان ندارد در نتیجه نیازی به مطالعه  مقررات و آیین نامه های ساختمان سازی نیست. 

طراحی داخلی ساختمان

در تصویر بالا در دکوراسیون جشن کریسمس در کاخ سفید در سال 2014، هیچ فاکتوری از فضا به غیر از دکور و وسایل چیدمان توسط پیمانکار دکوراسیون داخلی در این پروژه تغییر نکرده است. دکراسیون داخلی لزوما از ابتدای ساخت و ساز دخیل نمی شود برای همین طراح  نیازی به داشتن دانش عمیق از عناصر فنی ساختمان ندارد با این حال، آنها باید بسیار هنرمندانه بیاندیشند و سواد بصری فوق العاده ای را برای روند طراحی داخلی و جزئیات زیبایی شناختی داشته باشند. تمام طراحان داخلی، حتی کسانی که به عنوان معماران داخلی آموزش دیده اند، باید در هنر دکوراسیون داخلی ماهر باشند تا کار خود را درست انجام دهند. اگر شما علاقه مند به مطالعه دکوراسیون یا سبک های طراحی داخلی و یا معماری داخلی هستید، از استعدادها و روحیات خود اطمینان حاصل کنید و سپس تصمیم بگیرید. مدرک تحصیلی شما به اندازه مهارت شما در بازار رقابتی میتواند مهم باشد.برای اطلاع از میزان هزینه داخلی می توانید به صفحه هزینه طراحی داخلی منزل مراجه کنید

اجرای طراحی داخلی


شرکت اتیه طراحان

طراحی داخلیدر اتیه دکور

معماری داخلی متعادل کردن علم وهنر با توجه به تمام عناصر ساخت در فضای داخلی است. طراحی داخلی یک حرفه گسترده ای است که به تمام جنبه های برنامه ریزی و طراحی فضاهای داخلی توجه کامل دارد. نقش هر دو طراح داخلی می تواند بسیار متفاوت باشد. طراح دکوراسیون داخلی صرفا به دکور و یا "هنر" یک فضا از جمله مبلمان و کاغذ دیواری و نحوه چیدمان مربوط می شود. اصطلاح "طراحی داخلی" به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند تمرینکنندگان از سطوح مختلف با مهارت های مختلف را دربر بگیرد. همین موضوع موجب ابهام و سردرگمی شده. با این حال، سطوح مختلف مهارت در یک حرفه خاص برای همه رشته ها رایج است، و جدل برسر تفاوت بین معماری داخلی و طراحی داخلی نه مهم و نه سازنده است.

طراحی داخلی آشپزخانه

با نوترین ایده ها

طراحی داخلی منزل ایرانی

با بهترین مواد مصرفی

کمترین زمان

با بیشترین میزان فراوری

تماس با ما

برای مشاوره با اتیه طراحان ایرانیان با شماره زیر تماس حاصل بفرمایید
021-22862046

مطالب مرتبط