دکوراسیون داخلی

رنگ در دکوراسیون داخلی

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

رنگ در دکوراسیون داخلی

اصول طراحی دکوراسیون داخلی با خلاقیت در رنگ، نور و فرم معنا پیدا میکند.رنگ بندی دکوراسیون منزل سلیقه شما را نشان می دهد. تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی کتمان ناپذیر است برای همین استفاده از هرکدام برای هر فرد متفاوت است. آنچه که در رزومه ی کار های موفق لیست شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی مختلف به چشم میخورد استفاده درست از رنگ های مناسب برای هر خانه است. دیزاینرهای شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزل با توجه به فضا، کاربری و روحیات کاربران رنگ ها را ترکیب میکنند. رنگ اتاق خواب، رنگ مناسب سقف پذیرایی استفاده از رنگ های مکمل، همخانواده یا متضاد همه و همه اصولی در آموزش طراحی دکوراسیون داخلی دارد که تعیین کننده کیفیت زندگی کاربران است. در ادامه به تاثیرات رنگ ها در دکوراسیون داخلی میپردازیم.در اینجا ما سعی کرده ایم در مورد رنگ های زیبایی که به خانه شما نشاط و زیبایی می بخشند را معرفی کنیم.درمورد رنگی که شرکت پنتون در سال 2019 بعنوان رنگ سال معرفی کرده است می توانید در مقاله دکوراسیون با رنگ مرجانی در سال 98،اشنا شوید و از آن برای دکوراسیون قسمت های مختلف خانه خود استفاده کنید.در ادامه به رنگ هایی که در دکوراسیون منزل استفاده می شود اشاره کرده ایم هم چنین به دلیل زیاد شدن طرفداران رنگ آبی تیفانی در مقاله ای جداگانه در عنوان رنگ تیفانی در طراحی داخلی و نما به معرفی آن پرداخته ایم..

 

رنگ قرمز :

رنگ قرمز در دکوراسیون داحلی،رنگ عشق و علاقه است. هیجان آور، تحریک کننده عصبی و حسی - نشاط آور - است.
واقعیت تحریک اشتها با استفاده از ترکیب رنگ قرمز و سفید در آشپزخانه انکار ناپذیر است.

رنگ آبی :

اتاق خواب محلی برای استراحت فرد است و مهمترین مسئله در آن حفظ آرامش و رفع خستگی است رنگ آبی یا سفید و رنگهایی که ترکیب شده با رنگ سفید هستند انتخاب های مناسبی برای اتاق میباشند..استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی باعث آرامش می شود

رنگ زرد :

فضای خوشحال کننده ایی ایجاد میکند. محرک ذهنی است و شما را در تمرکز بر روی کارتان یاری میکند. شاید فکر کنید رنگهای سبز و آبی آرامش بخشند اما زرد نیز به شما آرامش میدهد و بهترین رنگ برای اتاق کودک است. ذهن را خلاق میکند و انرژی بخش است. افرادی که بیشتر زرد میپوشند یا دکور محل زندگیشان زرد است دارای فشار خون و تنفس منظم هستند.

رنگ در دکوراسیون داخلی

 

رنگ نارنجی :
نشاط آور- اشتها آور- ایجاد کننده حس امید و سرزندگی است. رنگ مناسبی برای قرارگیری در فضای اجتماعی است. تحریک‌پذیری، زودرنجی، کج‌خلقی و خصومت بین افراد را کاهش می‌دهد و به بهبود رفتارهای اجتماعی کمک می‌کند.
با آن که نارنجی رنگی شاد و سرگرم‌کننده است اما اغلب از به کار بردن آن به دلیل روشن و براق بودنش غفلت می‌کنیم. در یک دکوراسیون یکنواخت و کسل کننده کافیست چند کوسن نارنجی کمرنگ را در جاهای مختلف قرار دهید و فضا را روشن کنید یا چند گل نارنجی را داخل گلدان گذاشته، روحی تازه به اتاق بدهید.

رنگ سفید :
سفید رنگی خالص است و نماد تمیزی و روحانیت است. بهشت و خلوص و صداقت را نشان می دهد.
سفید گزینه ای مناسب برای همه فضاهاست چون رنگ خنثی و بدون ریسکی برای دکوراسیون است. ترکیب این رنگ با طیفی از کرم و بژ بهترین گزینه است. در هر فضایی از خانه سفید به عنوان یک رنگ مکمل می تواند استفاده شود. برای سقف بیشتر از این رنگ استفاده می شود چون علاوه بر اینکه سقف را بلندتر نشان می دهد، برای انعکاس نور و دل باز شدن خانه بسیار مناسب است. برای آشپزخانه ها سفید رنگ پرطرفداری است چرا که تمیزی محیط را چند برابر نشان می دهد و یک آشپزخانه تمیز، یک آشپزخانه ایده آل است، در کنار آن ظروف و دستمال های رنگی شادابی و طراوت را به مجموعه اضافه می کند.

 

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل

رنگ بنفش :

"من فکر می کنم اگر از مزرعه ای پر از گل های بنفشه بگذرید و به آن ها توجه نکنید درحق خداوند ناشکری کرده اید." آلیس واکر
بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطب روانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش ملایم احساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزار دهنده را تعدیل می نماید. وقتی بنفش در کنار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ چین بنفش رنگ رویاپردازان و فیلسوفان است و نشانه صداقت، وفاداری و عشق می باشد. علم رنگ شناسی ثابت کرده است که بنفش آثار ترس و شوک های روحی را پاک می کند و در این زمینه مانند اشعه ماوراء بنفش عمل می نماید.

رنگ قهوه ای :

قهوه ای یعنی منسوب به قهوه و رنگی شبیه به قهوه برشته است. اما نکته جالب در مورد طیف رنگ‌های قهوه‌ای این است كه هم خانواده های این رنگ‌ در دکوراسیون داخلی تركیب خوبی ایجاد می‌كنند، به همین دلیل استفاده از این رنگ‌ها كاری مطمئن و ساده است.
قهوه ای رنگ در طراحی داخلی برای خلق هر حالتی در هر فضا مي تواند به نحوی کمک کننده باشد. برای مثال در يک اتاق شمالی و بی روح حضور رنگ قهوه ای ملايم و گرم احساس آرامش و راحتی را به آن اتاق می بخشد و يا در يک اتاق جنوبی يا آفتاب گير به كار بردن قهوه ای تيره و شفاف می تواند جلوه بی نظيری داشته باشد. رنگ قهوه ای بخصوص در طيف های سردتر آن و يا رنگ دارچينی و شكلاتی از جمله رنگ های مناسب آشپزخانه است و با ابزار و وسايل استيل و گرانيتی بخوبی كامل می شود. طيف های رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به فضا عمق و جلوه بینظيری میبخشند. این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرائی، ناهارخوری ، اتاق خواب، آشپزخانه و راهروهای ورودی گرما و حس مطلوبی را برای افراد به وجود می آورد، گیاهان قهوه ای رنگ مانند گلهای خشک، چوبهای بامبو و وسائل تزئینی از جنس بامبو نیز از عناصر هماهنگ با این نوع دکور هستند.کفپوش های با رنگهای قهوه ای و یا تلفیق "زرد- کرم" ، گرما را به کف خانه می آورند.
در صورتیکه کابینت ها و صندلی های آشپزخانه چوبی هستند، در اتاقهایی که نور زیادی دارند، می توان از رنگ قهوه ای یا نسکافه ای در دیوارها استفاده کرد. برای مکانهای کوچک و کم نور، انتخاب رنگ قهوه ای شکلاتی برای دیوار مناسب نیست، زیرا فضا را تیره و کوچک می کند.

رنگ بندی دکوراسیون منزل

رنگ صورتی :
صورتی در طراحی داخلی همراه با قهوه‌ای شکلاتی بسیار موثر واقع می شود. این رنگ بسیار نرم و لطیف است. کم‌رنگ آن ظریف، ملایم و آرام‌بخش است و رنگ تند آن موجب انگیختگی احساسات می شود. صورتی اغلب رنگ مورد علاقه دختربچه‌هاست. شاید چون احساس خوبی از آن دارند و حس صمیمیت را در آن‌ها القا می‌کند. از این جهت ، بیشتر در اتاق خواب دخترها استفاده می‌شود و برای اتاق مهمان نیز مناسب است. این رنگ در واقع یک رنگ کاملا رمانتیک و احساسی است.

 


شرکت اتیه طراحان

طراحی دکوراسیون داخلیدر آتیه دکور

رنگ های پاستلی : این رنگ ها ازترکیب مقداری رنگ سفید با رنگ های شاد و زنده تشکیل شده اند. شاید شما دوست نداشته باشید رنگ قرمز و یا هر رنگ اصلی دیگر را در فضای منزل خود استفاده کنید. در این صورت می توانید از ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی یا رنگ های پاستلی استفاده کنید که حالت ملایم تری دارند. به عنوان مثال: کابینت در آشپزخانه، مبلمان در اتاق نشیمن، دکورهایی که در خانه استفاده میکنید و حتی نورپردازی میتواند با ترکیب رنگ های پاستلی مختلف باشد تا از طرفی کمی رنگ را به فضای منزلتان بیاورید و از طرف دیگر زود از رنگ ها خسته نشوید.

دکوراسیون پذیرایی

با اصول زیبایی شناسی

دکور آشپزخانه

به سبک مدرن

دکور اتاق خواب

با بهترین رنگ ها

تماس با ما

برای مشاوره با اتیه طراحان ایرانیان با شماره زیر تماس حاصل بفرمایید
021-22862046

مطالب مرتبط