دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

دکوراسیون منزل منحصر به فرد

مدرن، صنعتی،کلاسیک، آرت دکو، مینیمالیسم، فرانسوی، ایتالیایی و ... نام هایی است که در لیست بلند انواع سبک های دکوراسیون داخلی قرار دارند. اغلب مشتریان در جلسه مشاوره با طراحان داخلی سبک خاص خودشان را خلق میکنند تا به زیباترین دکور مناسب دکوراسیون منزل کوچک و بزرگ خود برسند. آشنایی با اصول لازم برای خلق زیبا ترین دکوراسیون منزل به سبک تلفیقی اجازه میدهد شما خانه خود را از هرآنچه دوست دارید بیارایید هویت ایرانی خود را حفظ کنید، اما اجازه نمیدهد این آزادی درانتخاب به جای جذابیت بخشیدن به دکوراسیون منزل آن را به هرج ومرج وآشفتگی بکشاند. در نتیجه شما یک دکوراسیون خانه ایرانی زیبا با استفاده از دیگر سبک های مورد علاقه ی خود داشته باشید.
در ادامه به اصول تلفیق در طراحی دکوراسیون منزل مدرن ایرانی میپردازیم.
 

دکوراسیون منزل


اصل اول : ناهماهنگی علمی

سبک تلفیقی انرژی‌اش را از کنتراست و تضاد می‌گیرد.در ابتدا اندکی ملزومات به فضای خود بیاورید و سپس سراغ فرش‌ها، تابلوها، نورپردازی، برجستگی‌ها و عناصر دیگر بروید. با تاریکی و روشنایی،ناهمواری و صافی، زمختی و ظرافت بازی کنید اماتعادل را فراموش نکنید.

اصل دوم: تکرارهای بصری

تکرارهای بصری از رنگ گرفته تا اشکال باعث می‌شوند در یک فضای تلفیقی ریتم وجود داشته باشد.برای مثال تکرار مستطیل‌ها را به‌وضوح می‌توان در این فضا دیدو همین‌طور رنگ زردی که در عناصر مختلف تکرار شده است. برای برقراری این تکرار کافی است یکی از عناصر موجود فضا مثل یک مبل را در نظر بگیرید و اشیای دیگر را اضافه کنید؛ آینه گرد، ساعت دیواری گرد، کلکسیونی از گوی‌های شیشه‌ای و ده‌ها اکسسوری دیگر. فقط مراقب باشید زیاده‌روی نکنید و اندکی اشکال متضاد را نیز به فضا بیاورید تا تعادل برقرار شود.
 
اصل سوم :مقیاس، تناسب، ترکیب

این سه شاخص برای طراحی هرگونه فضایی لازم و ضروری هستند اما در دکوراسیون تلفیقی برای اینکه هر عنصر در چنین دکوراسیونی بنشیند، توجه به آنها حیاتی‌تر می‌شود. قبل از اینکه قطعه‌ای به فضای تلفیقی خود بیفزایید، رابطه آن را با چیدمان فضا بررسی کنید. آیا همه چیز را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد یا برعکس در شلوغی فضا گم می‌شود؟ کنتراست هرگز به معنای عدم تعادل و توازن نیست!
 
اصل چهارم: لایه‌های متعدد بافت‌ها
بافت‌ها به فضای تلفیقی عمق و بعد می‌دهند. مجموعه‌ای از عناصر بافت‌دار در چنین فضایی برای ما خوشایند هستند. اجرای چنین اتفاقی کار دشواری نیست؛ فقط کافی است با متضادها بازی کنید. اگر قطعات براق دارید، قطعات مات هم به فضا اضافه کنید. فلز را با چوب و پلاستیک را با چینی بیاورید. ابریشم‌های نرم و لطیف را در کنار کرباس‌های زمخت و خشن به کار ببرید. با دست‌ها و چشم‌های خود حضور بافت‌ها را در فضا حس کنید.
 
اصل پنجم : پس‌زمینه بی‌آلایش
دکوراسیون خانه تلفیقی مانند یک مهمانی شلوغ‌ و پلوغ است که پرحرف‌ها و خجالتی‌ها هرکدام به نوبه خود از مهمانی لذت می‌برند. هر عنصر در این فضا با قدرت تمام یکه‌تازی می‌کند؛ بنابراین پس‌زمینه را – دیوارها، کف‌ها، پنجره‌ها – ساده حفظ کنید تا رقابت و کشمکش به وجود نیاید. رنگ سفید همیشه بهترین رنگ برای پس‌زمینه است اما اگر احساس می‌کنید زیادی خالی به نظر می‌رسد، از رنگ‌هایی مثل خاکستری، دودی یا آبی کم‌رنگ استفاده کنید. اگر باز هم از این رنگ‌دارتر می‌پسندید، می‌توانید یکی از رنگ‌های مبلمان یا اکسسوری‌ها را روی یک دیوار یا سقف به کار ببرید.
 
اصل ششم : رنگ و الگوهای منسجم
در فضای تلفیقی شما منویی از چرخه رنگ‌ها را دارید که برای انتخاب آنها مختارید. می‌توانید رنگ‌های جیغ را با رنگ‌های پاستلی جفت کنید، سایه‌های مختلف سبز را به فضا بیاورید یا فقط به سیاه ‌و سفید بسنده کنید. درست مانند رنگ‌ها، برای الگوها نیز دست شما باز است؛ راه‌راه‌ها را با گل‌گلی‌ها و زیگزاگ‌ها در کنار هم در فضا بنشانید. در اینجا هم نباید تعادل را فراموش کنید، زیاده‌روی همیشه نتیجه عکس می‌دهد و شما را دلزده می‌کند.رنگ در دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین عوامل زیبایی است
 

شرکت اتیه طراحان

دکوراسیون منزلبا اتیه دکور

در کدام سبک دکوراسیون منزل می‌توانید میز شیشه‌ای، فرش ایرانی و دیواری از تابلوهای وینتیج را گرد هم آورید؟ جذابیت سبک تلفیقی در همین غافلگیر کردن شماست. اینجا جایی است که هرچه دارید رو می‌کنید؛ از سوغات‌های سفرتان به هند تا پوسترهای گروه موسیقی محبوب‌تان. یادتان نرود عناصری را انتخاب کنید که هویت داشته باشند و فقط باعث آشفتگی فضا نشوند. مبل چوبی قدیمی مادربزرگ‌تان می‌تواند جزیی از مبلمان مدرن شما باشد اما به‌شرط اینکه حرفی برای گفتن داشته باشد.

بهترین وسایل

با مناسب ترین قیمت

در زمانی کم

با بیشترین بازدهی

طراحی زیبا

با خلاقانه ترین سلیقه

تماس با ما

برای مشاوره با اتیه طراحان ایرانیان با شماره زیر تماس حاصل بفرمایید
021-22862046

مطالب مرتبط