بازسازی

بازسازی ساختمان

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

بازسازی چیست؟

ساختمان طیف بسیار گسترده ای از اقدامات را شامل میشود که موجب بهبود کیفیت زندگی شده و نقوص فضا را از بین برده یا به طور کلی کارکرد فضا را دگرگون میکند. ساختمان با گذشت زمان فرسوده شده، گاهی ساختمان دیگر با نیاز و یا سلیقه ی ساکنان خود جور در نمیآید و حتی گاهی مالک تصمیم میگیرد کاربری ساختمان خود را عوض کرده ولی دست به تخریب و نوسازی ساختمان نزده و به سراغ باز سازی برود. همه ی این ها نیازمند مشاوره و طراحی توسط متخصصین ساختمان میباشد.
‎اموزش بازسازی ساختمان یکی از مهم ترین اموزش هاست.پیش از هرگونه اقدام به بازسازی ساختمان باید اطلاعات کافی و مطمئن از موارد زیر را کسب کنیم.

‎•            سن بنا
‎•            میزان استحکام آن
‎•            میزان و دلایل فرسودگی 
‎•            محل عبور تاسیسات 
‎•            بودجه
‎•            انتظارات کارفرما
‎•            اجزا و لوازم مورد استفاده در فضا بعد از بازسازی(دکوراسیون و ...)

‎کارشناس پس از بازدید و بررسی استحکام ساختمان طی جلسات مشاوره با کارفرما از خواسته ی آن ها مطلع شده و هزینه ها و زمان بندی دقیق را به ایشان اعلام میکند تیم طراحی نقشه ها و مدل های سه بعدی آماده کرده و پس از تایید و اصلاح کارفرما تیم اجرایی اقدام به تهیه مصالح و تجهیز کارگاه میکنند.

‎اولین مرحله در اجرای بازسازی ساختمان یا ویلا، بازسازی و مرمت بخش های اصلی سازه ( اسکلت ساختمان ) که در استحکام و مقاوم بودن ساختمان نقش دارند است، درمرحله ی بعدی   بازسازی، دیوارهای داخلی و یا خارجی ساختمان مورد بررسی قرار میگیرند اگر دارای نم باشند و یا بر اثر نشست ساختمان ترک خورده باشند، باید ریشه یابی شده و ابتدا این دیوار های اسیب دیده مرمت شوند. معمولا دیوار های اصلی که دیواربرشی گفته میشوند، به دلیل انکه نقش سازه ای دارند و وزن ساختمان را تحمل میکنند،نباید تخریب شوند اما مابقی دیوار ها که نقش جدا کننده را دارند میتوان مطابق نقشه های طراحی شده تخریب و بازسازی شوند نکته مهم در بازسازی دیوار ها، دیوار های سرویس ها و حمام است که معمولا به دلیل از بین رفتن عایق ها دارای نم میباشند بنابراین ابتدا عایق کاری انجام شده و سپس بازسازی و مرمت از سر گرفته میشود. بعد از اتمام مرحله بازسازی و مرمت بخش های اصلی سازه به سراغ بازسازی قسمت های قابل دید و نو سازی تجهیزات ساختمان میرویم این مرحله از باز سازی پیرو نظر کارفرما و نقشه های طراحی شده ی جدید شامل مراحل زیر می باشد :

 

بازسازی ساختمان


 

تعویض درب و پنجره ها در بازسازی ساختمان

پنجره های قدیمی تاثیر زیادی در هدررفت انرژی دارند پس در صورتی که دوجداره نباشند باید از پنجره های upvc دوجداره استفاده کرد این پنجره ها در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته شده، نصب آنها کاملا بدون تخریب است و به زمان زیادی احتیاج ندارد.

تعمیر و تغییرات سقف

در صورت نیاز و درخواست کارفرما برای زیبا سازی سقف طرح های متنوعی میتوان پیاده کرد امروزه استفاده از کناف متداول ترین آنهاست.این محصول مزایای فراوانی دارد. کاهش مصرف انرژی،‌ قیمت ارزان، وزن کم، عایق صوتی و حرارتی، سرعت در اجرا، ایجاد محل های مناسب برای عبور تاسیسات و... عواملی است که موجب محبوبیت سقف های کناف شده.

 تعویض و تعمیر کف ها 

پوشش هر کف در هر پروژه با توجه به کاربری آن متفاوت است. از پوشش های متداول میتوان به سنگ، چوب بازیافته، کفپوش بتنی، موزائیک، کاشی و سرامیک، پارکت، لمینیت، کاشی آجری، کف پوش های پی وی سی، کف پوش پلاستیکی لینولیوم، کف پوش پلی اورتان پی یو اکس، چوب پنبه و موکت اشاره کرد

 ‎تعویض کابینت های آشپز خانه 

جنس کابینت ها در طول سال ها به طور گسترده ای تغییر کرده مثلا دیگر در کم تر خانه ای شاهد کابینت های فلزی و یا چوب طبیعی هستیم. ام دی اف و هایگلاس به دلیل ظاهر زیبا و تنوع زیاد استفاده از این کابینت ها را منسوخ کرده اند!

 ‎تعویض شیر آلات بهداشتی 

شیرآلات بر اساس نوع طراحی و عملکرد انتخاب میشوند و باید به طور دقیق انتخاب شوند این امر نه تنها بر مبنای زیبایی صورت میگیرد بلکه کارشناس باید اطلاعات کافی درباره کیفیت و‌ کارایی محصولات در اختیار کار فرما قرار دهد.

نور پردازی

نورپردازی جزو جدایی‌ ناپذیر هر دکوراسیون، معماری داخلی و طراحی فضای باز است  و اگر هنرمندانه انجام شود جلوه بخش و مکمل بی‌بدیل زیبایی آن می شود. تعبیه نورهای مخفی با سقف کناف ، در طراحی داخلی آپارتمان‌ها بسیار رایج است  .

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان دراتیه دکور

پس از تکمیل بازسازی نوبت به چیدمان دکوراسیون داخلی میرسد. هر فضا سبک خاص خود را میطلبد اما باید برای استفاده کننده جذاب باشد در بیشتر خانه ها پس از بازسازی بهتر است از وسایل خانه ی قدیمی خود نیز استفاده کنید تا خانه ای خاطره انگیز داشته باشید. این روز ها از تلفیق سبک مدرن و قدیمی نترسید شما میتوانید سبک خودتان را با کمک طراح به وجود آورید. و به روش های بازسازی ساختمان،بازسازی منزل خود را انجام دهید؛در آخر گل و گیاه فراموشتان نشود هر فضایی حتی محیط هاس صنعتی میتوانند روح تازه ای به فضا دهند.

بازسازی ساختمان اداری

با ایده های خلاقانه و نوین

بازسازی داخلی

مناسب ترین هزینه ها

براورد هزینه بازسازی ساختمان

با در نظر گرفتن اجزای خانه

تماس با ما

برای مشاوره با اتیه طراحان ایرانیان با شماره زیر تماس حاصل بفرمایید
021-22862046

مطالب مرتبط